Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 16 komentarzy

Kryptonim Prawda

Kryptonim Prawda - Bóg, Honor i Ojczyzna!

Waszyngton przedstawił Teheranowi ultimatum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Władze USA złożyły Teheranowi ultimatum żądające od niego w terminie do wiosny 2012 roku demontażu irańskiego programu jądrowego,

Źródła : www.3rm.info/17611-vashington-predyavil-ultimatum-tegeranu.html

//stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/19/waszyngton-przedstawil-teheranowi-ultimatum/#more-15289

Data publikacji : 19.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Grożąc w przeciwnym wypadku zakończeniem powstrzymywania Izraela przed zmasowanym atakiem na terytorium Iranu do którego jest on już gotowy, donosi portal NEWSru Israel. Autorzy artykułu podkreślają, że do wiosny 2012 roku, kiedy jednostki wojskowe USA opuszczą terytorium Iraku, Izraelowi nie będzie potrzebne zezwolenie Waszyngtonu na przelot samolotów wojskowych przez iracką przestrzeń powietrzną w przelocie do Iranu. O poważnych zamiarach Izraela wykonania uderzenia na Iran w obecnym czasie pisze prasa tego kraju.

Dziennikarze zwrócili uwagę zwłaszcza na publikację amerykańskiej strony internetowej www.dailybeast.com utrzymujące, że przez ostatnie 10 lat w ciągu których Iran konstruował bombę atomową, Izrael wydał dziesiątki miliardów dolarów na stworzenie zaawansowanej technologicznie elektroniczno-cybernetycznej broni, która może być użyta przeciwko Iranowi i może dosłownie go „oślepić i ogłuszyć”.

Według twierdzeń www.dailybeast.com powołującej się na źródła w amerykańskich specsłużbach, w przypadku ataku na irańskie obiekty jądrowe, Izrael nie ograniczy się do uderzeń rakietowych i nalotów samolotowych ale usunie z systemu elektronicznego internet, sieci łączności komórkowej i inne elektroniczne rodzaje komunikacji. Oprócz tego w dyspozycji Izraela są technologie zdolne do „zabicia” częstotliwości używanych przez irańskie służby wojskowe i ratownicze.

Na stronie www.dailybeast.com przypomina się o zniszczeniu przez izraelskie lotnictwo syryjskiego obiektu jądrowego. Wtedy Izrael zdołał przechytrzyć syryjskie radary zmuszając je do pokazania, że na niebie syryjskim pojawiło się niespodziewanie tysiące samolotów.

W tym czasie szef Pentagonu, Leon Panetta powiedział, że atak Izraela na Iran w najlepszym wypadku powstrzyma irańskie prace nad programem jądrowym na dwa lata. Ponadto taki atak wywrze dotkliwy wpływ na gospodarkę światową. Według Panetty, który powinien dzisiaj spotkać się w Kanadzie z ministrem obrony Izraela Ehudem Barakiem, w obecnym czasie Waszyngton woli działać przy pomocy dyplomacji i sankci ekonomicznych.

Ehud Barak dzień wcześniej bardzo sceptycznie wyraził się o skuteczności antyirańskich sankcji. W jego opinii mogłyby one być skuteczne jeśliby były popierane przez cały świat, ale na razie Rosja, Chiny i Indie z różnych przyczyn nie są nimi zainteresowane. 17-go listopada b.r. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej przy ONZ potwierdziła jego obawy. Przygotowany przez tę organizację raport dotyczący tego, że Iran próbuje uzbroić się w broń jądrową został pod naciskiem Chin i Rosji skorygowany i pozbawiony wezwania z groźbą zastosowania środków karnych w stosunku do Teheranu.

W dokumencie podkreśla się zaledwie „głębokie i narastające zaniepokojenie” planami irańskich władz w dziedzinie rozwoju prac nad energią jądrową, pisze brytyjska gazeta „The Independent”.

Według jej danych możliwość pojawienia się ostrzejszej rezolucji bez poparcia Moskwy i Pekinu była rozważana ale taki wariant był odrzucony z powodu możliwości rozłamu w łonie „szóstki” (USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Rosja) prowadzącej rozmowy z władzami irańskimi w sprawie kwestii jądrowej, który byłby na rękę Teheranowi.

Dzisiaj między innymi jest już wiadomo, że do projektu rezolucji „szóstki” dołączyło jeszcze 12 państw (Włochy, Japonia, Australia, Belgia, Bułgaria, Węgry, Kanada, Holandia, Portugalia, Singapur, Czechy, Szwecja), donosi RIA Novosti.

Autorzy dokumentu wzywają Teheran do otwarcia ekspertom agencji dostępu do obiektów jądrowych i nalegają na aktywizację współpracy pomiędzy Iranem i MAEA oraz do dyplomatycznych uregulowań kwestii jądrowej. Jeśli projekt rezolucji będzie przedłożony pod głosowanie to do jego przyjęcia będzie wystarczała zwykła większość państw biorących udział w głosowaniu. W Radzie jest 35 państw i w tym wypadku koniecznym jest żeby za rezolucją głosowało 18 państw-członków Rady.

Dr David Duke - Nie dla Wojny za Izrael z Iranem - Ocalmy Amerykę i Świat!

 

================

a tymczasem Iran przygotowuje się do wojny w obronie ostatnich resztek wolności zabranych nam przez globalnych lichwiarzy:

//wiadomosci.onet.pl/swiat/iran-manewry-wojskowe-w-atmosferze-napiecia-wokol-,1,4911472,wiadomosc.html

Irańska armia przeprowadza w kraju 4-dniowe ćwiczenia wojskowe w celu sprawdzenia swej obronności - podała telewizja Press TV. Reuters zauważa, że odbywa się to w atmosferze napięć i zaniepokojenia wspólnoty międzynarodowej programem nuklearnym Iranu.

Według irańskiej telewizji państwowej, manewry rozpoczęły się w piątek i odbywają się na obszarze 800 tys. km kwadratowych na wschodzie kraju. Więcej szczegółów nie ujawniono.
Zarówno Izrael, jak i Stany Zjednoczone nie wykluczają militarnego ataku na Iran, jeśli inne środki zawiodą w powstrzymaniu tego kraju przed pracami nad kontrowersyjnym programem nuklearnym.
W czwartek irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei ostrzegł Izrael, USA i ich sojuszników przed atakami na zakłady jądrowe w Iranie. Zagroził, że irańskie siły wojskowe stanowczo odpowiedzą na każdy atak militarny.
Z opracowanego niedawno raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wynika, że do 2010 roku Iran realizował różneprojekty i przeprowadzał eksperymenty mające na celu opracowaniegłowicy atomowej. Przyznano, że część z prowadzonych potajemnie prac, o które podejrzewa się Iran, mogła mieć cele pokojowe, a "inne są charakterystyczne dla broni nuklearnej".
W piątek Rada Gubernatorów MAEA przyjęła rezolucję wyrażającą "rosnące zaniepokojenie" pracami Iranu w dziedzinie nuklearnej, wzmagając międzynarodowy nacisk na Teheran po niedawnym raporcie Agencji. W rezolucji Rady zażądano od Teheranu niezwłocznego i pełnego wyjaśnienia wszystkich otwartych kwestii dotyczących jego programu nuklearnego. Zwykle mniej krytyczne wobec Iranu Chiny i Rosja tym razem współredagowały tekst rezolucji.
Teheran utrzymuje od kilku lat, że chce tylko produkować paliwo dla elektrowni atomowych.
=========
Na koniec przypominam czytelnikom, że Sadam Hussein nie miał broni chemicznej i USA zaatakowały jego kraj na podstawie fałszywych dokumentow, które mówiły, że był zagrożeniem dla "globalnej demokracji". Chyba historia się powtórzy jeszcze raz, tylko konflikt z Iranem będzie o wiele bardziej poważny i wywoła prawdopodobnie 3 wojnę.  ...
Co jeśli Iran w ogóle nie ma broni jądrowej?? i to jest tylko kolejna propaganda medialna?? USA, Izrael i Syjoniści Żydowscy chcą mieć tylko pretekst do kolejnego zamordyzmu i wprowadzenia totalnego globalizmu...
Jakim prawem inne kraje pseudo-demokratyczne mogą mieć broń jądrową a Iran nie? Przecież Iran jest azylem dla ludzi, którzy mają dojść lichwy i spekulantów finansowych. ....

PRECZ Z SOCJALIZMEM! PRECZ Z MARKSEM!

KOMENTARZE

 • @autor
  Sadzę, że Iran potrzebny jest Ameryce do powstrzymania i okiełznania Chińczyków. Rosja na razie , nie liczy się. Sami się unicestwią z takim Premierem.
 • Niepokojące wydarzenia
  Tylko część jest artykułu jest blisko prawdy, reszta zbyt proirańska i antyamerykańska. Wszystko wskazuje na nadchodzące wielkie zmiany w świecie i to nie są żarty.
 • Izrael bardzo dużo ryzykuje...
  W razie W są najbliższym celem dla Arabów, a jak ci zapewnią, że dalej niż do Synaju nie dojdą to kto będzie "walczył o Gdańsk" Anglia? Francja? Niemcy? Stabilność handlu ropą może zagasić każdy pożar.
 • @Uniplas
  To powiedz mądralo na ile krajów napadli "bandyci z Teheranu" od czasu rewolucji 1979?
  Żeby mogło coś w takiej zakutej łepetynie zaświtać zrób sobie drugie zestawienie na ile krajów napadli w tym czasie Izrael i USA. To takie proste. Wystarczą suche fakty!
 • @Robik
  Amerykanie poprzez Izrael muszą wywołać jakąś wojnę. Po prostu muszą. W ten sposób mogą zagłuszuć narastające niezadowolenie Amerykanów na postępującą biedę ludności swojej. Słynna klasa średnia amerykańska dostaje w tyłek. To oni zawsze ciągnęli Amerykę w górę.
  Teraz to się kończy. Więc muszą wywołać jakiś konflikt na świecie aby zatkać buzię swojej klasie średniej . Na zasadzie ...to jest problem i my musimy go rozwiązać... To że może zginąć znów milion czy pięć milionów ludzi to nie ma znaczenia NWO działa.
  Tylko patrzeć jak "nasz" premier zakrzyknie gromko...musimy wysłać misję do ... i tu można wstawić odpowiednią nazwę kraju. Bo tak nakazuje nam UE i NWO i USA i ONZ i Liga Arabska i Federacja Rosyjska,
  Chiny i jeszcze co tam można wymyśleć.
  HAARP wymyślił Boga zstępującego z niebios.
  Pozdrawiam.
 • @Uniplas
  Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Słyszałeś Pan kiedyś to powiedzenie ? Jak nic pasuje do Pańskiego komentarza. Bronisz Pan światowego bandytyzmu i bandytów wzdychając "..moj ty Boze kochany!.."
  A jaki to Bóg sankcjonuje "wojnę prewencyjną" ? Z pewnością nie ten którego większość zna. No, chyba że Pana Bóg przybrał postać Bafometa. Wtedy gotów jestem uwierzyć, że każda niewinna ofiara jest przez niego pożądana, a zadawane cierpienie i ból są mu miłe. Bo przemoc to jego żywioł. Nie będę podejmował z Panem polemiki co do zasadności agresji na Irak, Afganistan czy w innych miejscach. Fakty mówią same za siebie. Stawiając kolejne administracje USA (administracje - nie naród) w równym rzędzie z pospolitym bandytą.
  "Mądrzejsi" nie wyciągnęli żadnych wniosków z II światowej. Bo gdyby tak było Izrael nie miałby prawa by powstać.
  I daruj Pan sobie gadkę o "antysemityźmie" i "nienawiści" bo jedzie z tych słów czosnkiem na kilometr. Z dotychczasowych działań syjonistów Izraelskich wynika że antysemitami są oni sami bo to oni wyrzynali i wyrzynają ludy semickie wokół. Nie powtarzaj Pan więc jak papuga tego co Pana nauczono. I choć na chwilę włącz Pan myślenie. To nie boli.
 • @Uniplas
  Wyluzuj nie daj się sprowokować, nie warto. Pozdrawiam.
 • @Antoni1/ A zaraz później jakoś się pokłócili i ruszyła wielka jatka.>>
  "jakos" tez finasowani byli przez te same syjonistyczne banki i "jakos" w koncu sie dogadali. hitler, stalin, rosevelt i churchill mieli wspolne zadanie dyktowane przez syjonistyczne elity.
  dzis widzimy cd tego samego scenariusza sprzed 80laty. wydaje sie, ze tym razem plan jest ostateczny.
 • co by kto złego nie napisał o AMERYKANACH
  to i tak to będzie tylko propaganda...niestety NIKT nie zaprzeczy że to PRAWDĄ jest ..gdzie weszli YANKESI to w szybkim czasie powstawał dobrobyt i demokracja...weżcie takie kraje zatoki perskiej...gdzie są Jankesi...bogactwo i dobrobyt się wprost przelewa...a gdzie ich nie ma to dyktatura i nędza...obecnie w IRANIE benzyna na kartki i ludzie masowo wykupują DOLARY bo ich własna waluta leci na mordę...popatrzcie na Rosję ,zlodzieji na kopy...a ludzie w nędzy i biedzie...CHINY niestety to samo ...ludzie zarabiają po 100 dolarów miesięcznie i uwazają się za bogatych...bo inni mają jeszcze dużo mniej...ale o czym tu pisać...sam IZRAEL rozprawi się błyskawicznie z IRANEM i to będzie droga na KAUKAZ gdzie jeszcze dużo takich KADAFICH...ich także trzeba usunąć...i DOBRZE ...popieram AMERYKANÓW !!!
 • do Syjonistów:
  Mam nadzieję, że Jan Bogatko, "konserwatystka", itp. to przeczytali i widzieli.
 • @val
  WRĘCZ PRZECIWNIE! Wszędzie tam, gdzie wjechali Amerykanie, rozpoczęły się prześladowania patriotów, tortury, ubijanie przeciwników, oraz początek rządów żydo-komuny. Korea Półn., Wietnam, Afryka Połudn., Angola, i ostanio Irak.
  Natomiast cud gospodarczy istnieje w krajach, których amerykanska żydo-komuna jeszcze sobie nie podporządkowała, czyli w Chinach, Arabii Saudyjskiej, Emiratach, Qatarze, Singapurze, itp.
  Nie wiem, czy słyszeliście też o najwyższym poziomie nauki na świecie w … Uniwersytecie Teheranskim (University of Tehran).
 • @Zdzich
  kochany zdzichu...nie wiem czy kpisz ..bo nawet nie podejrzewam ciebie że piszesz to na poważnie...chyba nigdy nie byłeś w tych krajach o których piszesz osobiscie...a to co wklepałeś powyżej to akurat idealnie potwierdza moją tezę..tylko z małą zmianą ...tam gdzie weszli ROSJANIE to od razu zaczęło się ...i dalej juz piszesz prawdę ...
 • @Zdzich
  jeszcze raz...w jakim sensie tak zachwalasz ten university of teheran ??? jakoś w cywilizowanych krajach świata trudno dostrzec jego absolwentów...chyba że chodzi ci tylko o jeden wydział ...ten który propaguje ISLAM to pewnie masz rację ...AJATTOLAHOWIE to naprawdę są tam na najwyższym poziomie władzy i dlatego reszta narodu została zepchnięta na samo dno...
 • @Zdzich
  Akurat wszystko o czym piszesz jest prawdą, ale za chwilę zobaczysz jak hasbara i CIA Cię zakrzyczy. Dla nich wszystkiemu co złe jest winna Rosja a USA i żydael to "słońca wolności". Są raczej niereformowalni, trzeba po prostu traktować ich jak agentów wpływu i tyle.
 • @val
  Kocham Pana, Panie Sułku kochany...
  A cicho mi tam...
  Kocham Pana Panie Sułku
  Niech nie marudzi tylko idzie znajdzie klienta, zarobi na śniadanko i migiem wraca...
  Tak, kochany Panie Sułku, już lecę, ale..
  Kocham Pana Panie Sułku !
  No dobra , dobra, niech już idzie..

  (Eliza wychodzi)

  To zamiast komentarza do Pańskiego komentarza. Jeśli słuchał Pan kiedyś "3" bez problemu podłoży Pan głos.
 • @Uniplas
  Czujemy, dlatego odwracamy głowy ;)
 • @Warlord
  ja przynajmniej optuję za wolnoscią i niepodległoscią...a ty za czym ...??? bo jeśli mówisz coś o niereformowalnych to bredzisz już do kwadratu...
 • @w.red
  no tak, im kto głupszy tym bardziej zamieszcza ośmieszające interluktora teksty ...zamiast skupić się na merytorycznej dyskusji...tak to już jest jak brakuje argumentów to zaczyna się o ,,dupie maryny" czy nie tak panie wred..ny
 • @val
  A jak byłem, to co? Sprawdź choć coś ogólnie (GDP, Academic Ranking, itp.) zanim napiszesz następną pierdołę.
  Rosjanie juz dawno wyszli. Zauważyłeś?
 • @val
  Tak, za taką wolnością jaką amerykańskie bomby przyniosły np Serbom w kolebce ich państwowości - Kosowie? Czy może za tą wolnością którą dają Palestyńczykom na ich własnej ziemi? Może za taką którą mają mieszkańcy tych wszystkich państw gdzie bruździ CIA, jak choćby Wybrzeże Kości Słoniowej, Kongo czy Salwador?

  Masz właśnie amerykańską wolność i niepodległość w Polsce, masz od 20 lat nieustannie judejczyków przy władzy, za tym optujesz? Za paradami pedaluchów, za zniszczeniem tradycji, za wyzyskiem w pracy, za życiem za 1000zł miesięcznie? To są zdobycze twojej judeoameryki.
  Ja chcę swobody wyboru drogi politycznej i społecznej, dlatego mówię: odwalcie się od Iranu judejczycy!
 • @Zdzich
  rosjanie wyszli...??? czyżby ??? a czeczenia,osetia,abchazja,kaukaz to co??? a jak chcesz wiedzieć to ludzie z abchazji i osetii juz uciekają do GRUZJI ...!!! a tak na temat krajów zatoki perskiej ,zjednoczonych emiratów arabskich,jak nie dostrzegasz różnicy pomiędzy iranem i tymi wymienionymi to nie mamy o czym dyskutować...po prostu tam nie byłeś...a w emiratach to JANKESI są przyjaciólmi a nie irańczycy...tak że przestań pisać pierdoły..kolego...ranking uczelni zależy tylko od tego kto go zamieszcza...jakież to miedzynarodowe sławy wykładają na tym teherańskim...??? może przytoczysz jakieś nazwisko...moze być jakiś nawet izraelita...gdyż bezprzecznie oni mają ich najwięcej sądząc po nagrodach nobla które zgarneli...pozdrowienia...
 • @Warlord
  wiesz co, tobie pozostaje tylko walenie bezustanne głową w twardy mur...nic nie zmienisz tylko rozwalisz sobie głowę ...ale pewnie nikomu twej głowy nie będzie szkoda ...pusta...sądząc po tym co piszesz...zero koncepcji...w dzisiejszym świecie trzeba się gdzieś podczepić ..wyboru nie ma ..poprzednio za nas wybrali ruską opcję ,jak to się skończyło wszyscy wiedzą ...teraz mamy jankeską opcję ..to jeszcze się nie skończyło ...a wróży dobrze słysząc coraz bardziej wsciekły skowyt takich jak ty...warlord...
 • @Warlord
  Dziekuję za dodanie krajów „wyzwolonych” przez USA. Omal nie spadłem z krzesła, kiedy przeczytałem komentarz Val'a, gdyż właśnie w tej chwili piszę ze swojego biura z kuchnią, łazienką (jacuzzi) i sypialnią na 24-tym piętrze wieżowca w Shenzhen, które wynajmuję za 480 zł miesięcznie.
  Val'owi mogę przekazać pozdrowienia „Ni hao!” poprzez ambasadora USA w W-wie, samego Lwa Feinstein'a. Chyba, że pojechał do Niemiec z ANTIFa? ;)
 • @val
  Cholera, OK, tylko dlaczego "podczepiliście" się pod Polskę i dlaczego "podczepiacie" się tam gdzie was nie chcą. Podczepiajcie się gdzie chcecie i nie pchajcie swoich łap w wolne kraje.
 • @Zdzich
  sam pan widzisz...480 zł miesięcznie...hi..hi...to jest sto euro ...a za tyle to jest średniej klasy hotel za dobę w normalnym świecie ...to gdzie pan jesteś...??? jakiś nędzny kraj to musi być ..a szanowny pan prawie jak bogacz za 480 zł. miesięcznie...tyle to ja dostaję za jeden dzień pracy ,tyle że w euro szanowny zdzichu...
 • @val
  To Pańska i Pańskiego kolegi teza jest nie do obrony bo każda próba jej podjęcia naraża Was Panowie na śmieszność. Szkoda i żal. Ale że (jak mniemam) nadajecie Panowie z innego kontynentu przeto myślcie sobie co chcecie bo na naszą rzeczywistość nie ma to wpływu.
  Miałem nadzieję, że poprzedni ironiczny komentarz zmusi Pana do trzeźwiejszej oceny sytuacji. Ale widzę że nie ma na to szans.
  Szkoda czasu i niedzieli. Miłych snów.
 • @Warlord
  podczepiliscie się pod POLSKĘ ???? tak musieliśmy to zrobić abyscie wy swoją głupotą błyskawicznie nie przyczynili się do utraty tej resztki NIEPODLEGŁOSCI która jeszcze istnieje...na takich pożytecznych idiotów rusy już czekają aby wyciągnąć rękę...weż taką GRUZJĘ jakby nie oddała się w opiekę interesów AMERYKAŃSKICH to już by ruskie sołdactwo wykręciło wszystkie krany w łazienkach,wyrwało by wszystkie sedesy i umywalki ze scian ,rozkradło wszystkie sprzęty domowe i wywiozło do swoich ..już zapomniałeś jak RUSY WYCOFUJĄC SIEZ gruzji wywozili wszystko co im wpadło w ręce na pancerzach czołgów i transporterów,ciężarówkami i czymsięam jeszcze dało ...już zapomiałeś ???
 • @val
  Nie ma żadnej Yankeskiej opcji. Pozostała tylko piramida z wszechwidzącym okiem i gwiazdą Dawida w tle. Amerykanie się budzą, ale cokolwiek za późno by to zmienić. Choć życzę im z całego serca by im się udało.
 • @w.red
  panie w.red.ny ...dalszy ciąg bredni,zero merytoryki ..ja podaję przykłady ,podaję panu jak na tacy...tylko łyknąć...ale cóż jak ktoś nie dość że ślepy to i jeszcze pozbawiony węchu...to co ja na to poradzę ...miłej niedzieli...pozdrawiam...
 • @val
  Miesięcznie i za dobę ...hi..hi...to jest olbrzymia roznica!!!
  A ten "jakiś nędzny kraj" to Chiny. I na takich błedach własnie wyrabiasz swoje opinie i publikujesz na forum miedzynarodowym. WIELKI WSTYD!
  Jeśli chodzi o Polske, mamy trzecia opcje: nowa i prawdzie-konserwatywna partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.
  Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
 • @Zdzich
  panie kochany zdzichu...w czasie mojego powrotu z Chin właśnie z Pekinu wybuchła kurza czy ptasia grypa...i to było dosyć dawno temu i uziemiła mnie na kilka dni ...jak pamiętam juz wtedy płaciłem ponad 40 amerykańskich dolarów za dobę pobytu w hotelu...co prawda z pełnym wyżywieniem...ale dosłownie kilka miesięcy temu byłem na stoczni remontowej tamże i widziałem tamtejszych stoczniowców pracujących za 100 dolarów miesięcznie po 14 godzin na dobę za dwie miski ryżu dziennie...i spanie na pokładzie statku na macie pod brezentowym przykryciem,nikt ich nie śmie wpuscić do nadbudówki,śmierdzą ...także te pańskie złote za biuro to są prawdziwe ale ktoś na to musi zapracować...a takich ludzi tam są setki milionów...i pracują na okrągło...bez żadnego dnia wolnego...czy to ma być pański wzór dla nas...DZIĘKUJĘ!!! NIE AKCEPTUJĘ...!!
 • @Zdzich
  jeszcze na dodatek...będąc tam widziałem mnóstwo biurowców stojących i całkowicie niezagospodarowanych...po prostu wyrzucono pieniądze i zbudowano ich za dużo i niszczeją...być może rzeczywiscie płaci pan te swoje 480zł za miesiąc...na bezrybiu dobre i te złotóweczki...
 • @Uniplas
  ZNIESŁAWIENIE, CZYLI PRAWDA O TZW. "ANTYSEMITYZMIE"

  http://www.youtube.com/watch?v=qEQw6wFAAlM&feature=player_embedded

  mało ci?
  to jeszcze jeden

  Przedsiębiorstwo Holokaust 1/6

  http://www.youtube.com/watch?v=sCPf-OTDQyw

  filmy o tych wszystkich prymitywach i kanaliach,które zaśmiecają tan BOŻY ŚWIAT
 • @val
  Gdyby nie ta "amerykańska opieka"w Gruzji, to zapewne żadnej wojny by nie było. Tamtejszy satrapa rozpoczął ją wierząc w pomoc USA i israela, uzbroił swoją armię po zęby za żydowskie pieniądze, a tu co? USA i israel mimo zapewnień o pomocy go olały, jego wspaniała uzbrojona w zachodni sprzęt armia w trzy dni dostała w dupę, a Tbilisi nie zostało zajęte bo Rosja wcześniej osiągnęła wszystkie swoje cele, a liczyła na powstanie Gruzinów przeciw rządom awanturnika. Powstanie wybuchło nieco później i zostało szybko stłumione w "demokratyczny" sposób. Gdyby Rosja chciała mogła zająć całą Gruzję i nie uratowała by ją żadna "amerykańska opieka" czy latający tam bohater z Żoliborza. Tylko po co komplikować sobie sytuację, jak Gruzini prędzej czy później załatwią problem sami?
  Jeśli chodzi o wywożenie to jakoś nie widziałem tych wywożonych kibli, za to jestem ciekaw gdzie się podziało irackie Muzeum Narodowe po wejściu amerykanów? Może i nie "na pancerzach czołgów", ale wywieźli...

  Co do insynuacji odnośnie Chin i "miski ryżu" to brak mi słów po prostu. Z moimi obserwacjami i doświadczeniami pokrywają się słowa Zdzicha i jemu wierzę, a hasbarowa propaganda może wciskać takie kity wyznawcom telewizorni, oni uwierzą, swoją drogą zapraszam do Chin, piękny kraj i naocznie można zweryfikować kto ma rację.
 • @Warlord
  naprawdę już szkoda dyskusji z tobą kolego...ty już nie jesteś zmanipulowany ...ty jesteś zmutowany...i to jest powód że nie przyjmujesz faktów które są dla ciebie niewygodne...napisałeś Chiny PIĘKNY KRAJ...TO JA CI ODPOWIEM KRÓTKO ..JAK SIĘ MA KASĘ TO NIE MA DLA CIEBIE BIEDNEGO KRAJU...ZAWSZE CI JEST DOBRZE...a akurat chińczyków jest nie stać aby żyli w bogactwie ...żyją w nędzy i to straszliwej...jeśli twierdzisz że to nieprawda to słuchaj żdzicha co to za 480zł miesięcznie wypożycza cały apartament w wieżowcu...ta skala zapłaty mówi sama za siebie...czyli jeśli tam tak dobrze to dlaczego każdy chińczyk nie mieszka w apartamencie w wieżowcu....???? czyżby zarabiał mniej niż 480 zł miesięcznie??? pomyślałeś o tym...???
 • @Warlord
  warlord...tak dla twojej uwagi...jeśli nie wierzysz że tam jest tak jak piszę ...oczywiscie nie dotyczy to wszystkich chińczyków...to zorientuj się ile zarabiali u nas ci chińczycy którzy akurat w POLSCE budowali drogi...czy możesz coś na ten temat wpisać ,bo ja wiem ile ...i oni pracowali za granicą gdzie powinni dostawać znacznie więcej......i tutaj twoja i zdzicha fascynacja osiągnięciami chińczyków pokazuje swoją prawdziwą twarz...
 • @val
  Stały motyw hasbary. Jak nie ma argumentów to od "zmutowanych" albo "ruskich agentów' wyzwać... Ale i tak jesteś lepszym rozmówca niż np "konserwatystka", tylko ciągle nie odpowiedziałeś mi gdzie twoi amerykańscy idole wywieźli skarby kultury z Iraku? To chyba cenniejsze dobra niż kible zagrabione Saakaszwilemu?

  Pytasz czemu każdy chińczyk nie mieszka w apartamentowcu? Dokładnie z tego powodu dla jakiego nie mieszka tam każdy polak. Tyle że Chińczycy w fazę ostrego rozwoju wkroczyli 20 lat temu i od tej pory bogacą się realnie, jeszcze kilka lat temu nie mogli by pomyśleć o tym, co ma teraz przeciętna chińska rodzina. Co ważniejsze, szansę na wykorzystanie owoców wzrostu mają wszyscy. A w Polsce, tylko żydki i ich klienci coś tam mają, a reszta? Gdzie my byliśmy 20 lat temu a gdzie Chiny? A teraz my dalej jesteśmy w wielkiej amerykańskiej hamburgerowej d...ie.

  Popatrz sobie jeszcze na realną wartość nabywczą, chińczyk zarabiając w przeliczeniu na euro mniej niż polak może za tą sumę realnie w Chinach kupić więcej. Ceny są tam niższe. Ja też pracowałem za granicą i w Indonezji dostawałem mniej niż w Polsce, mimo że "za granicą", tylko że tam miało to cztery razy większą wartość nabywczą niż moja obecna pensja w Polsce, ale tam litr benzyny kosztował wówczas ok 50 gr w przeliczeniu na złotówki, a mieszkanie: za dom wolno stojący w okolicach Medan na Sumatrze z ogrodem płaciłem równowartość 300 zł na miesiąc, już z prądem i wodą tak gospodarczą jak i pitną + kobieta która tam sprzątała i prała.

  I masz rację, osiągnięcia chińczyków mnie fascynują. Znacznie więcej niż osiągnięcia zdominowanych przez judejczyków "rządów" w Polsce.
 • @Warlord
  drogi warlord...zapraszasz do chin aby zweryfikować kto ma rację...ja nie zapraszam tam, cokolwiek daleka wyprawa...ale wystarczy dowiedzieć się ile zarabiali robotnicy chińscy przywiezieni stamtąd gdy budowali jeszcze drogi w POLSCE...to chyba też jest jakiś wskażnik twojej weryfikacji...no nie ??? to ci powiem ...chiński robol dostawał prawie 400 dolarów za 12 godzin pracy codziennie...i to za granicą ...a mieszkał w budzie z szescioma innymi...i taka jest ta twoja weryfikacja...kto chce to niech ci wierzy...jeśli zdecydował się tutaj przyjechać to znaczy że tam u siebie w kraju może by dostał ze 200 dolarów ??? może...!!!
 • @val
  I co by sobie mógł kupić za te 200 dolców? Polacy w Anglii też dostają jak na angielskie standardy niewiele i mieszkają w budach na farmach po 6, mimo to opłaca im się jechać, bo kupią za to więcej niż za to co dostana w Polsce. A Polska ma wysokie ceny, nie tak jak Chiny.
  Tam za te 200 dolarów Chińczyk kupi całkiem dużo.
 • @Warlord
  ja nie muszę ciebie pytać gdzie są skarby kultury ukradzione przez ruskich po drugiej wojnie...to wiedzą wszyscy...a tak dla ciebie...ja przeciętny Polak to w chinach jednak czuję się bardziej pewnie niż taki przeciętny chińczyk w Polsce...to jest niezaprzeczalne i tego podważyć się nie da...a że się rozwijają to pewne ale niestety multum z nich płaci za to straszliwą cenę...a że jest im lepiej to pewne...jeszcze nie tak dawno nawet nie stać ich było na rower...teraz niektórych stać już na motorower...widziałeś jak je objuczają ??? tak jak wielbłady...bo w zasadzie do tego służą,niektorzy mają nawet już samochody a niektórzy to też mają takie mercedesy któryce trudno nawet dostrzec w Niemczech...ale to o niczym nie świadczy...widziałeś wczoraj w tv REZYDENCJĘ ROBERTA MUGABE ??? godną arabskich szejków naftowych a przecierz kraj którego jest prezydentem jest najbiedniejszy w Afryce...
 • @val
  Bardzo podoba mi się to, co Pan pisze.
  Jakby podał Pan swój adres i nazwisko - nie omieszkałbym odwiedzić. Z podziękowaniem. I od siebie też bym coś dołożył.
 • RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - kto ma internet niech patrzy!
  http://vrota.pl/2011/11/kto-ma-internet-niech-patrzy-rafal-a-ziemkiewicz/
 • @ JAK NAS DOJĄ NA ZADŁUŻANIU PAŃSTWA!
  http://vrota.pl/2011/11/jak-nas-doja-na-zadluzaniu-panstwa/
 • Ci którym dano władzę i siłę 
  używają jej dopóki nie pojawi się silniejszy.
 • polactwo
  Prosze zwrocic uwage, ze do portalu maja dostep wszyscy, prosze wlaczyc swoje mysli i sprobowac odgadnac czy pod pozorem nas, nie jest ktos nam wrogi bo to "on" a nie "my", udaje ze gra z nami i kopie do naszej bramki. Wiadomo, ze jesli ktos mowi polactwo to nie nasz. Wiadomo, ze jesli ktos jest za wojna to nie nasz. Wiadomo, ze jesli ktos nie przyznaje sie do nieuczciwosci ludzi(?), ktorzy nie sa Zydami typowymi (chazarami) a syjonostycznymi, bo to wielka roznica, to jest osoba, ktora nie jest ze spoleczenstwem a SYSTEMEM, ktory niedlugo umocni sie badz upadnie. Obie wersje sa mozliwe, a zalezy to od swiadomosci globalnej i tzw "skoku kwantowego". Dlatego tak bardzo wazne jest zrozumienie aktualnych wydarzen w szerszym kontekscie i rozroznienie wojny ofensywnej od obronnej oraz stosunek do przykazania "nie zabijaj" jesli juz uwazasz sie za wierzacego. Nie wierze na zasadzie jaka proponuje kosciol (jakikolwiek) ale nie zabijaj i zaatakowanie kraju jest sprzeczne.
 • @val
  Przeciętny pracujący Chinczyk zarabia (potwierdzone przez TIMES, World News Report) 900 zł miesięcznie, z czego 40% odkłada do banku. Moje mieszkanie/biuro w Shenzhen (zdjęcia: http://www.google.com/search?q=shenzhen&start=10&hl=en&sa=N&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=hirJTrGXB6TisQKwnoRS&ved=0CE0QsAQ4Cg&biw=1152&bih=773 ) można porównać do mieszkania w nowoczesnych wieżowcach/biurowcach wokół Pałacu Kultury w W-wie. Wzrost gospodarczy w USA: 2.9%; w Chinach 9%.
  Gdyby nie pokaźna pomoc finansowa „biednych” Chin, Ameryka już dawno byłaby bankrutem.
  Pewnie, że w Chinach są również biedni. W USA też spia pod mostem, albo w parku na ławce.
  Ale ciekawe ile val odkłada miesięcznie do banku?
 • @Zdzich
  panie zdzichu ..obrazki wieżowców na chińskich manhattanach nie robią na mnie już wrażenia...mieszka w tych pokazywanych przez pana miastach tylko jakieś może 15% chińczyków...nie wiem czy to jeszcze nadal jest stosowane ale wjazd do tychże oaz dobrobytu jest dozwolony tylko dla wybranych...potrzeba po prostu paszportu...dwa lata temu młody chiński pilot który nas wprowadzał do portu po cięzkich nocnych manewrach przy porannym śniadaniu zaczął ze mną rozmowę...zaczeliśmy rozmawiać o szybkim chińskim rozwoju...a on otrzezwił mnie słowami...wskazując na nasze leżace na talerzu parówki,jajka sadzone ,bekon ,szynka,wędliny powiedział mi coś co mnie zmroziło...iż na takie śniadanie 80% chińczyków to może sobie pozwolić najwyzej raz w tygodniu...co pan ZDZICHU na to...a jeśli chodzi ile val odkłada??? ...no cóż zarobki na statkach typu LNG sięgają obecnie 17000 EURO......miesięcznie drogi panie...
 • @val
  Przedstwia Pan falszywy obraz Chin. Owszem, aby wjechac do Chin, paszport jest wymagany, ale nie do miasta. Raz w Chinach, mozna obijac sie po wszystkich ich zakatkach autobusem, pociagiem, samolotem, pieszo, na rowerze, samochodem itd. bez zadnego legitymowania sie. W miastach chinskich mieszka 99% Chinczykow, a europejczyka trudno znalezc, chociaz spotkalem Polakow, ktorzy przyjechali jako turysci, wyrzucili bilet powrotny, i nigdy nie maja zamiaru wracac do Polski. Jesli chodzi o sniadania, to sa miejsca wokol mojego bloku, gdzie mozna zjesc za US$50, ale tylko Chinczycy sobie na to pozwalaja (zapraszajac gosci, z reszta). J wole zjesc ta szynke, pierogi, parowke, bekon i jajka sadzone w normalnej restauracji za US$1.
 • @Zdzich
  Cóż. Zgadzam się z Pana ocenami Chin.
  Byłem krótko - około miesiąca, 4 lata temu. Głównie Tybet, ale i Sinkiang, Gansu i rejon Jaunguan. A mam zwyczaj chodzenia w różne dziury - bazary, targi itd.
  Jechałem z nastawieniem negatywnym - że zamordyzm, terror itd.
  Tymczasem - porównując - tam jest więcej wolności niż u nas.
  Fakt, ze prowincja żyje biednie, ale nie są głodni. Mają dobrze zorganizowane życie społeczne.
  I mają to, czego brakuje u nas - poczucie wspólnoty i duma z bycia Chińczykiem.
  Owszem - Tybet jest odrębny - przeciwstawia się Chinom i to widać, Także Ujgurowie. Ale spójność jest większa niż u nas.

  W każdym razie - porównując życie na zachodzie i wschodzie - chyba wschodni system bardziej mi odpowiada. On jest dla ludzi, a nie dla finansistów.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Drogi Krzysztofie, W bardzo dziwny sposob zjechalismy tutaj na Chiny, pomimo ze powinnismy pisac o Iranie. Mam nadzieje, ze temat wroci. Chcialem tylko dodac, ze ja przebywam w Chinach przecietnie 3 miesiace co roku, gdzie mamy swoje biuro. Zjechalem cala wschodnia polowe jako businessman i wscipski turysta. Lubilem tez rozmawiac ze starymi Chinczykami, ktorzy pamietali jeszcze Mao-Tse-Tung'a, i przyznam, ze mialem te same uczucia i strach na poczatku. Wszystko sie rozwialo. Zauwazylem tez, ze mozna tam przebywac jako "zachodni turysta" na zachodnich cenach, oraz jako "swoj czlowiek" (Chinczycy sa szalenie goscinni) na chinskich cenach i smiac sie razem z nimi z glupich Bialych Sloni, ktorzy za wszystko slono przeplacaja. dlatego val placi $50 za sniadanie, a ja $1 za to samo sniadanie. Ha, ha, ha, ha! ("Ha" znaczy 1 po chinsku :).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031